Recenze Samsung Galaxy Tab PRO 8.4

Prémiový a velmi výkonný tablet se z původně vysoko stanovené cenovky dostal už na rozumnou cenovou úroveň. Má ale tento tablet, který byl představen více než před rokem stále co nabídnout?

Vánoce: Dárky na poslední chvíli

Ježíšek už málem klepe na okno a vás málem klepne pepka, když zjistíte, že vlastně nemáte žádné dárky a nevíte, co na poslední chvíli by se dalo koupit aby to mělo smysl a udělalo to i trochu radosti. Zdá se, že tenhle rébus nemá řešení… Nebo ano?

Crivit (Lidl): Test bot do (pod)zimní plískanice

Postačí pro zimní a podzimní výběhy boty za necelých 500,- Kč? Obstojí v poměrně náročných povětrnostních podmínkách boty, které nenesou žádnou světoznámou značku?

Test čelovky Beal FF120: Kapesní světlomet

V cenové relaci do 1000,- Kč se tlačí spousta výrobců se svými čelovkami. Lze mezi nimi vůbec nalézt tu nejlepší? A je možné na etalon pole zařadit Beal FF120? Nebo je to totální propadák?

UPC: Malá rychlost wi-fi po výměně modemu

Ani značkový produkt nezaručí kvalitní připojení. Osobně jsem se o tom přesvědčil po výměně modemu Motorola (skvěle fungující) za (údajně) mnohem lepší CISCO. Lze výrazné snížení kvality wi-fi vůbec nějak řešit?

 

Telefon z Číny III: Recenze JiaYu G3

Tzv. střední třída mobilních telefonů je v rámci ČR definována nejčastěji částkou cca 7 tisíc Kč a parametry čítající většinou 0,5 – 1 GB RAM, dvoujádrový procesor na frekvenci kolem 1 GHz, displej o úhlopříčce cca 4″ s rozlišením 800×480, fotoaparátem 5 mpx a interním úložištěm kolem 4 GB. Typickým zástupcem je pak např. HTC Desire X. Přiznejme si upřímně, rozhodně to není nic, co by člověka srazilo do kolen. Pokud tedy člověk nechce za telefon vydávat sumy kolem 10 tisíc Kč (což já odmítám, je mi srdečně jedno jakou značku má daný produkt) a třeba by i chtěl nějakou speciální funkci (což v našich podmínkách může být např. dual SIM telefon), velmi brzy v nabídce českých prodejců narazí… Narazí na téměř nulovou nabídku. Pak tedy nezbude nic jiného než se poohlédnout za humny a vybrat si z nepřeberného množství telefonů v částkách kolem 200 USD (tj. za cca polovinu ceny tzv. střední třídy v ČR)… Jedním z takových je i zařízení na které se podíváme v dnešní recenzi – JiaYu G3.

Balení
Přístroj je dodáván v průhledném plastovém boxu, který je poměrně pevný (rozhodně více než standardní papírová krabička) a tak umožňuje bezpečnou přepravu telefonu od prodejce až k uživateli. Vyjma samotného přístroje, který je navíc umístěn v samostatném pěnovém boxu, nalezneme v balení barevnou uživatelskou příručku (bohužel však v čínštině), záruční list, obligátní USB kabel, standardní nabíječku (s EU redukcí) a baterii. Nabíječka dává jenom 500 mA (totéž co USB port) a proto doporučuji nabíjet telefon jinými nabíječkami, které mají větší výkon – zkrátíte tak dobu nabíjení, které jinak (kvůli vysoké kapacitě baterie) může trvat poněkud déle. V balení je ještě silikonové pouzdro, ale to nebývá standardní součástí (promo akce prodejce).

Konstrukce, hardware
Samotný telefon je pořádný kus „železa“, což už vyplývá z jeho rozměrů 135×65×10,8mm. Vyrobený je z matných plastů (což se pozitivně projevuje na (ne)zanechávání otisků) a i částečně z kovu. Jeho přední část zabírá velký displej s úhlopříčkou 4,5″ s velmi nadstandardním rozlišením 1280×720, který je krytý Gorilla sklem. Pod displejem se nachází tři sensorová tlačítka (pro ovládání prostředí si uživatel musí vystačit pouze s nimi, telefon nedisponuje žádným hardwarovým tlačítkem – vyjma těch na ovládání hlasitosti a vypínání telefonu). Displej je vybaven technologií IPS, což se pozitivně projevuje na pozorovacích úhlech a velmi živém barevném podání. Na přední straně je též fotoaparát o nadprůměrném rozlišením 2 mpx, sensor pro regulaci jasu a přiblížení, notifikační LED a reproduktor. Jistý pocit luxusu navozují kovové pásky na horní a spodní hraně telefonu, které barevně ladí se zbytkem telefonu. Na boku přístroje je pak pouze ovládání hlasitosti. Na zadní straně se nachází už jenom čočka fotoaparátu, který disponuje 8 mpx a automatickým ostřením, jemuž vypomáhá i přisvětlovací LED dioda a v dolní části telefonu výstup hlasitého reproduktoru. Na horní straně je pak již jenom standardní 3,5 mm konektor pro sluchátka a tlačítko pro vypínání/zapínání telefonu. Spodní stranu obsadil pouze micro USB konektor a mikrofon.


Test odolnosti displeje, krytého Gorilla sklem

Testovaný kus je vyveden ve verzi black, je běžně k dostání ještě silver / dark silver. Celé zpracování je na velmi dobré úrovni, přestože je větší část telefonu vyrobena z plastu, nikde nic nepovrzává ani neskřípe a i zadní kryt baterie je ze silnějšího plastu než má např. Samsung (který se v ruce ohýbá jako papír) a drží jako přibitý. JiaYu v prvních sérií řešil problémy s kvalitou výroby (hlavně displejů), nicméně to se podařilo odstranit a minimálně na tomto telefonu je vše v naprostém pořádku. Kvalita zpracování se ovšem projeví až po delší době, uvidíme tedy jak si telefon povede v každodenní zátěži.

Firma JiaYu je jedním z mála výrobců, který má vlastní vývoj a výrobu. Nenechává si tedy telefony vyrábět u OEM výrobců, ale vše řeší ve vlastní režii. Je to takový malý Huawei z doby nedávno minulé. To se mimo jiné projevuje i v po-výrobní podpoře svých výrobků, kdy pro své produkty celkem pravidelně vydává nový firmware a update pro systém. Osobně bych se nedivil, kdybychom se s touto firmou v blízké budoucnosti setkali i oficiálně na našem trhu.

Telefon jako takový je dost hranatý. Design je rozhodně originální, v žádném případě se nejedná o klon / napodobeninu (což se nedá říci o většině ostatní produkce z Číny) a s takovým telefonem si určitě ostudu neuříznete a stejně tak si ho nesplete ani s žádným jiným na trhu (vyjma Oppo Find 3, který okopíroval od JiaYu design – kdepak Čína…). Mírná výtka směřuje k tvarování telefonu. Hrany jsou jenom velmi lehce skosené a tím pádem je pevný úchop pro drobnější (tj. většinou ženské) ruce poněkud problematičtější. Osobně jsem při prvním dojmu z telefonu čekal poněkud vyšší váhu i tak ale telefon není žádný drobek (154 g) a v ruce ho budete cítit. Parametry telefonu jsou:

 • CPU: MTK6577 Dual Core 1,0 GHz
 • RAM: 1GB
 • ROM: 4GB eMMC
 • GPU: PowerVR SGX531
 • Displej: 4,5″ IPS 1280×720 (Gorilla)
 • Dual SIM: Standby mod
 • Verze OS: ICS 4.0 (ale již dostupné custom ROM s verzí JB 4.1)
 • Foťák: 8 Mpx (hlavní) + 2 Mpx (přední)
 • Ostatní: Gravity, Proximity, Light Sensor, GPS, Wifi b/g, podpora micro SDHC (32 GB)
 • Baterie: 2.750 mAh
 • Rozměry: 135×65×10,8mm (154 g)
 • Cena: 200 USD (bez DPH, cla a dopravy do ČR = + cca 50 USD)

Výdrž, systém, ovládání
JiaYu G3 se rozhodl nezúčastnit se soutěže o nejtenčí telefon (i když novinka tohoto výrobce G4 je také pěkná „žiletka“) a místo toho zvolil mírně větší, ale stále přijatelnou tloušťku (10,8 mm) a větší prostor využil k nasazení vysokokapacitní baterie 2.750 mAh. Tlustší telefon osobně naopak kvituji – lépe se mi drží v ruce, ale chápu, že je to vysoce individuální. Samotná baterie udrží telefon v provozu den až dva, záleží na tom, jak moc využíváte možnosti telefonu (hlavně procesoru a grafiky). Dle zkušeností uživatelů je při použití telefonu čítající cca hodina hovoru denně, pár sms, hodině intenzivního „datování“ (přes 3G či wi-fi) a asi dvěma hodinám poslechu hudby každý den, při vypnuté wi-fi (vyjma době, kdy se chci připojit na net), bluetooth a GPS je doba výdrže cca dva dny reálná a standardní. Některé modely se starším firmware měly problém s rychlým vybíjením telefonu, problém byl snad v chybné správě CPU, který byl zbytečně zatěžován i v situacích, kdy to nebylo potřeba (ve spánku) a tím pádem docházelo k rychlému vybití baterie. Doporučuji tedy telefon aktualizovat, pokud máte podobný problém.


Rychlý pohled na telefon a systém (bez komentáře)

V telefonu je z výroby nasazen systém Android ve verzi Ice Cream Sandwich ve verzi 4.0.4. Nevím jestli je to standardní tovární nastavení či specialita prodejce odkud jsem telefon vzal, ale systém byl oholen takřka na kost. Vyjma několika systémových aplikací v čínštině (které obratem po rootnutí letěly z okna ven) není v telefonu nainstalováno skoro nic – z těch zásadních aplikací snad pouze Google Play a Gmail. Ostatní (jako Facebook, Twitter, Youtube atd.) je třeba ručně doinstalovat. Osobně se mi to líbí, nemám rád zbytečný balast, kdy si výrobci myslí, že ví co jejich uživatlé chtějí a telefon zahltí spoustu neužitečných aplikací, které akorát zabírají místo. Jelikož se jedná o systém, který je na trhu již nějaký ten měsíc, nemá cenu popisovat jeho jednotlivé funkcionality. U telefonů, které jsou dodány z Číny (jako je např. tento kus) občas uživatel narazí na problém nemožnosti systém přepnout do češtiny, přestože je Android ve své čisté podobě i počeštěný (největší problém po zapnutí telefonu je obvykle ho přepnout do nějakého srozumitelného jazyka – telefony většinou chodí standardně v čínské jazykové mutaci a vyznat se v systému je poněkud obtížnější). Na Google Play existují sice aplikace např. MoreLocale2, které umí počeštit systém, ale pouze za předpokladu, že i v základní ROM je čeština obsažena. U JiaYu G3 je však v základu obsaženo pouze několik jazyků mezi nimiž se čeština nenachází, tudíž u výše zmíněné aplikace dojde pouze k částečnému překladu (přepnutí jazyka) aplikací, které jsou do ČJ přeložené (Google Play, Facebook…), systémová nastavení zůstanou v původním jazyce (tedy nejspíše v AJ). Řešením je buď se s tím smířit a používat telefon v AJ, případně vyčkat až se objeví nějaká custom ROM, která bude obsahovat i češtinu a systém tak aktualizovat. Podle prvních ohlasů na netu se již objevují ROM se systémem 4.1 Jelly Bean, které mají v sobě standardně podporu češtiny – myslím, že tento problém bude tedy brzy vyřešen. Osobně pak svá zařízení používám pouze v AJ a tedy s dočasnou nepodporou češtiny nemám problém.
Z interní paměti je uživateli dostupných 2,5 GB, zbytek si uzurpuje Android. Samotný systém je velmi svižný, nedochází k žádným zásadním zdržením a to ani při spuštění více aplikací. Za což dle mého názoru vděčí telefon hlavně operační paměti o velikosti 1 GB. Samozřejmě rychlost telefonu nedosahuje špičkových modelů se čtyřjádrovými procesory. Jenom pro představu v benchmarku Antutu získal JiaYu G3 asi 5.500 bodů, čtyřjádrové telefony mají kolem 13.000 bodů. Tento rozdíl se projeví hlavně při hraní her – při běžném užití (je ovšem otázka, co považujete za „běžné“ využití takového telefonu) systém a aplikace fungují naprosto plynule. To ovšem neznamená, že na G3 si nezahrajete žádnou hru, zde je pro představu ukázka plynulosti při hře Asphalt 6:


Ve videu jsou uvedeny chybné informace. Frekvence CPU je pouze 1,0 GHz

Nejzajímavější funkcionalitou v systému je jistě ovládání SIM karet. Telefon zvládne obhospodařovat dvě SIM karty najednou. Ovšem stejně jako 90% ostatních dual SIM telefonů jsou SIM karty funkční v režimu standby. Co to v praxi znamená? Telefon umí aktivně pracovat pouze s jednou kartou. Pokud vám nikdo nevolá, tak karty jsou obě na příjmu a čekají na hovor. Jakmile na jedné kartě přijmete hovor, druhá SIM se odpojí a pokud na ni v tu dobu bude někdo volat obdrží hlášení o nedostupnosti SIM (to samé, jako když je telefon vypnutý) a vy následně obdržíte SMS o zmeškaném hovoru (pokud to operátor podporuje). Režim full active (tedy systém, kdy se lze na obě SIM karty dovolat současně a vy můžete druhý hovor okamžitě přijmout a první třeba podržet) zvládá ze současně běžně dostupných přístrojů pouze Samsung Galaxy S Duos.
Rychlá data (3G) jsou podporována pouze na jedné SIM kartě, je třeba při vkládání dbát na vložení „datové“ SIM (tedy té u které budeme chtít rychlá data) do správného slotu. V samotném telefonu lze pak nastavit preferovanou možnost u každé jednotlivé SIM karty – tedy např. která karta se má prioritně využít pro hlasové hovory, která pro SMS, která pro data či videohovory. Samozřejmě lze také každou jednotlivou kartu vypnout či ji libovolně pojmenovat (standardně se jmenují dle operátora: T-Mobile CZ; Vodafone CZ; O2 CZ), pokud máte obě SIM karty od stejného operátora, je jejich rozlišení více než potřebné (např. Pracovní; Soukromá).
Co se týče GPS, tak zachycení satelitů probíhá poměrně rychle. Obzvláště poté, co upravíte soubor gps.conf v /system/etc/ a změníte lokalizační server z původně nastaveného (NTP_SERVER = cn.pool.ntp.org) na ČR / Evropou (tj. cz.pool.ntp.org nebo europe.pool.ntp.org).
Zajímavou funkcí je pak možnost plánovaného zapnutí a vypnutí telefonu. Uživatel si tedy může nastavit, aby se mu telefon vždy v 22:00 vypnul a v 6:00 zapnul. Můžete tak ušetřit část kapacity baterie a zároveň zamezit tomu, že vás někdo bude rušit. Obě funkce lze nastavit i separátně tj. např. určíte pouze zapnutí na 6:00 a pokud telefon ručně nevypnete, nic se neděje. Samozřejmě lze určit i konkrétní dny (pokud o víkendu chcete, aby se telefon zapnul později).
Další věcí, která potěší a která v dnešní době již není tak úplně obvyklá je notifikační dioda. Ta umí tři barvy (zelena, modrá, červená) a upozorňování na zmeškané události je tak efektivní (a efektní). I při pohledu z dálky (a bez nutnosti rozsvítit displej) víte, jestli na vás něco čeká. Upřímně nechápu, proč tak užitečná věc z telefonů postupně vymizela, v minulosti to byla věc obvyklá.

Fotoaparát, multimédia
Telefon disponuje dvěma fotoaparáty. Sekundární, na přední straně telefonu, který slouží pro videohovory, je osazen 2 mpx čipem a pro tyto potřeby (hovory pomocí VoIP) poslouží více než dostatečně. Hlavní fotoaparát má celých 8 mpx, disponuje auto-focusem a přisvětlovací diodou. LED je průměrně silná, rozhodně jsem již viděl silnější (mimochodem v telefonu je předinstalovaná aplikace Torch, která umožňuje LED využívat jako nouzovou svítilnu). Hlavní fotoaparát bohužel nepodává zrovna přesvědčivé snímky. Při dobrých světelných podmínkách jsou fotky přinejlepším průměrné, v šeru či dokonce nedej Bože ve tmě je to pak už jenom takové šumítko. Jak je vidět, tak u fotoaparátů nejsou důležité megapixely, ale spíše optika a v té mají soudruzi z Číny ještě co dohánět. Uvidíme jestli se výstup z fotoaparátu vylepší nějakým softwarovým zásahem do budoucna. Fotoaparát umí taktéž natáčet video při rozlišení 720p a 30 fps. S fotoaparátem tedy spíše počítejte s jako nouzovou alternativou a nikoliv něčím, co vám plnohodnotně nahradí kompaktní fotoaparát. Rozhodně se jedná o nejslabší článek celého mobilního telefonu.


Video z JiaYu G3 v rozlišení 720p

Vyjma fotoaparátu je telefon vybaven i možností příjmu FM rádia. Je potřeba připojit sluchátka, která ovšem ve standardním balení chybí (což s ohledem na obvyklou „kvalitu“ dodávaných sluchátek není zase taková tragédie). Tím výčet multimediálních funkcí končí.

Závěr
Jaký je tedy závěr celé recenze JiaYu G3? Veskrze pozitivní. Některé drobné výtky směřující k fotoaparátu či nativní nepodpoře češtiny, se rozplynou jako pára nad hrncem, když si uvědomíme, že za telefon nedáte více než pět tisíc Kč a to včetně dopravy, DPH a cla. Za tuto cenu dostanete kvalitně zpracovaný telefon, osazený velkým displejem s vysokým rozlišením, dostatečným výkonem i pro hraní her. Při nahlédnutí do ceníků lokálních prodejců zjistíme, že konkurenceschopné telefony začínají na částkách o několik tisíc vyšších. Na druhou stranu máte zase zaručenou záruční a servisní podporu, což při nákupu ze zahraničí je vždy trochu problém (na JiaYu G3 je poskytována roční záruka).
Největší devizou přístroje je tak podpora dvou SIM karet. Poměřovat to s konkurencí nemá smysl, protože tady prostě žádná není. Museli bychom zabrousit opět do Číny abychom našli parametrově podobný přístroj. V nabídce českých prodejců se objevují pouze takové telefony jako Evolve FX420, Alcatel 997D či Prestigio MultiPhone 4040 Duo a to ve vší úctě k těmto značkám jsou krámy, které se nemohou s tímto telefonem poměřovat (hlavně co se týče displeje). JiaYu G3 se tak stává vynikající volbou pro uživatele, kteří chtějí dual SIM telefon a zároveň nejsou ochotni se smířit s podprůměrným hardwarem.

Klady
+ Velký displej s vysokým rozlišením
+ 1 GB RAM a dvoujádrový procesor
+ Poměr cena/výkon

Zápory
– Podprůměrný fotoaparát
– Malá kapacita interního úložiště
– Záruka pouze 1 rok (uplatnitelná u prodejce v Číně)

Seriál telefon z Číny:
Telefon z Číny I: JiaYu G3 vs. Newman N1
Telefon z Číny II: Antelife & DHL = ideál?
Telefon z Číny III: Recenze JiaYu G3

Komentáře u článku Telefon z Číny III: Recenze JiaYu G3

 1. Michaela Zachovalá napsal:

  S mobilem jsem naprosto spokojena az na displej. Spadl mi asi z cca 30 cm a pul displeje je fialovomodre. Neni to prvni pripad u tohoto telefonu co znam.

 2. chozze napsal:

  Děkuji za skvělou recenzi…mám jen jeden problém,při nastavení vyzvánění k jednotlivým kontaktům mi telefon nezvoní,pouze vibruje používám total commander,ale nevím si rady zkoušel jsem hudbu převezt do složky ringtone ale žádná změna…děkuju za užitečné rady

 3. boss70 napsal:

  ja mam ten telefon jiayu a nemozem sa stazovat je super funguje pekne aj siet . dasami volat hry mam tam asi 40 hry nemozem sa stazovat bomba

 4. Josef Holeček napsal:

  Zajímá mne jestli je u nás servis na tento tip telefonu ?

  • LuKra napsal:

   Levnesmartphony.cz mají servisní zázemí pro opravy telefonů z Číny, nicméně nečekej od toho to samé jako od zavedených značek. Pravděpodobně pouze objednají náhradní díl a vymění ho… Pro konkrétní dotazy se doporučuji optat přímo tam.

  • boss70 napsal:

   neboj se telefon vidrzi viac ako si mislis

 5. Michail napsal:

  Ahoj chci se zeptat kdybych si kupoval tuhle značku telefonu byla by ta čeština v pohodě???????? http://www.etotalk.com/thl-w200_p4205.html

 6. Honza napsal:

  Ahoj, objednal jsem si telefon z číny a vše je ok, data fungujou, ale nejde trelefonovat ani prijimat hovory a nemuzu prijit na to jak to odblokovat. Myslím, že v telefonu je vše nastaveno dobře. Nevíte někdo nějakou radu?

 7. Miloš napsal:

  Nevíš jak je to se clem? Když si koupím něco z Číny a je free shipping, kolik zaplatím za clo, zda mi to bude drženo na celním úřadě atd. Děkuji.

  • LuKra napsal:

   1. Clo je většinou nulové (od cla je zcela osvobozeno zboží do hodnoty 150€)
   2. DPH je osvobozeno u zboží jehož hodnota nepřesáhne 22€. Většina čínských výrobců deklaruje hodnotu zboží kolem 50 USD a pokud použiješ dopravce jako UPS či DHL, tak ti se v tom moc nešťourají a většinou DPH vyměří z deklarované hodnoty (tj. z 50 USD tj. DPH cca 200,- Kč). U České pošty (pokud si zboží necháš zaslat přes místní státní poštu, tak tu u nás dostane právě ČP) to rozebírají mnohdy detailněji (otevírají i balíčky) a pak DPH vyměří ze skutečné hodnoty zboží (jak určí kolik je skutečná hodnota např. telefonu v balíčku netuším). P.S. Samozřejmě nelze zaručit, že zrovna tvůj balík projde u DHL bez vyměřeného DPH a naopak, že každý balík u ČP je otevřen a DPH vyměřeno v plné výši. Vždy je to otázka toho, u kterého úředníka zrovna ten balík skončí.

 8. Kelon napsal:

  V clanku je jedna chyba. A sice veta „Rychlá data (3G) jsou podporována pouze na jedné SIM kartě, je třeba při vkládání dbát na vložení „datové“ SIM (tedy té u které budeme chtít rychlá data) do správného slotu.“

  Ano, 3G datove spojeni je mozne ustanovit na jedne sim karte, ale je uplne jedno, v jakem oznacenem slotu karta bude. Vyber 3G dat provedeme v menu Bezdratove pripojeni a site/Dalsi/Mobilni site/3G sluzba/Aktivovata 3G a vybereme kartu, na ktere maji byt 3G data. A je opravdu jedno, v jakem je slotu. Karta muze byt ve „druhem“ slotu oznacenem GSM a data pojedou 3G.

 9. Jirka napsal:

  Dnes byl tento telefon vložen na AUKRO za 1 Kč:
  http://aukro.cz/show_item.php?item=3063901415

  Pokud je tento vzkaz brán jako reklama, tak to prosím smažte, ale třeba se to nějakému fandovi do JIAYU bude hodit.
  Jirka

 10. Jirka napsal:

  Zeptám se těch kdo tento telefon mají. Včera mi přišel a v balení byla i folie na displej. NO jenže když jsem ji dle návodu nalepil, tak tam stejně zůstaly bubliny a mě to dost štve. Když má ten telefon Gorilla Glass, je nutná folie nebo lze být bez ní /a bez ošklivých bublin/?? Jirka

  • LuKra napsal:

   Jelikož je telefon vybaven odolným sklem, tak jestli po něm přejedeš něčím, co je schopno poškrábat ten displej, tak to už fólií nezachráníš… Takže já bych ji tam nedával. Osobně telefon nosím často telefon v kapse jen tak a zatím se mi nestalo, že by na něm byl nějaký škrábanec.

 11. Davos napsal:

  Já kupoval na levnesmartphony.cz, česká ROM v pohodě, akorát mě překvapilo, jaký je to „pádlo“ ale už jsem si zvykl. Jinak díky za super recenzi!!

 12. batep napsal:

  Dobrý den, telefon vlastním od Vánoc a jsem s ním spokojený. V setu jy g3 jsem neměl silikonový pouzdro co se občas dodávalo při reklamní akci. Nevíte někdo kde bych ho sehnal? Díky

 13. Jirka napsal:

  Prosím majitele JiaYu 3G o tadu, líbí se mi ta varianta na oficiálních fotkách, ale nejsem si jistý – je to ta černá nebo stříbná vatianta? Díky, Jirka

  • LuKra napsal:

   Existují ve skutečnosti tři varianty… Black (to je ta, kterou vidíš na fotografiích u tohoto článku), dark silver a silver. Dark silver ale není téměř k dostání, takže pokud je to tmavé, tak to bude black a pokud je to vyloženě stříbrné, tak silver. Nejlépe bude, když sem hodíš odkaz na konkrétní fotografii… Ale oficiální fota ber s rezervou (studiové fotky ne zcela odpovídají realitě, spíše se zaměř na reálné fotografie uživatelů).

 14. Petr napsal:

  Ahoj Lu. Náhodně jsem našel Tvůj text na netu,při hledání recenzí a především osobních zkušeností na telefon JiaYu G3,který se mi hodně zalíbil,jak vzhledem a zpracováním,tak i vybaveností. V neposlední řadě,také velmi příjemnou cenou. Z dalekého zahraničí jsem takto nakupoval vlastně poprvé,takže obavy určitě byly. Dal jsem na Tvé rady a vše bylo,jak popisuješ. Moje zkušenost:V pondělí 7.ledna 2013 jsem ho u Antelife.com objednal,zaplatil kartou prostřednictvím PayPal,v úterý ho vyexpedovali,ve středu cestoval z Honk Kongu službou DHL do Lipska(D),ve čtvrtek byl v Ostravě a v pátek doručen přímo na adresu. Všechny informace o pohybu tohoto zboží mi také chodily na e-mail i smskou na mobil. Vše tedy dopadlo na 1*. Chci tědy poděkovat návod,který je velmi užitečný (a funguje) i pro ostatní,kteří si chtějí podobným způsobem telefon za slušné peníze pořídít. Ještě dodám,že Tvůj odborně psaný a velmi srozumitelný popis telefonu JiaYu G3 naprosto sedí a souhlasím s ním.
  Zdraví Petr

 15. Michal napsal:

  DObrý den, rád bych se zeptal na počeštění tohoto telefonu, jak moc je i přes nastavenou češtinu použita angličtina? zda i při běžném používání se setkám s angličtinou nebo pouze u nějakého podrobnějšího nastavení. Nejsem zdatný angličtinář, proto se ptám. Předem děkuji

  • LuKra napsal:

   Ahoj Michale, pokud koupíš telefon na eToTalk a přidáš si k telefonu Etotalk MOD ROM (+5 USD) dostaneš telefon již (kromě jiného) plně počeštěný.
   V případě použití lokalizačních aplikací jako je Set Locale budou všechny aplikace, které obsahují ČJ v češtině (Facebook, Gmail…), ale standardní nastavení telefonu zůstanou v AJ (viz. fotogalerie prostředí telefonu). Základní znalost AJ (popřípadě jiného podporovaného jazyka) je tedy nezbytná.

   • Michal napsal:

    Teď trochu nechápu, pokud si telefon koupim z ETOTALK, nebo telefon flashnu s jejich ROMkou, tak telefon je zcela v češtině? Přemýšlím nad telefonem http://www.antelife.com/zopo-zp950-phablet-big-5-7-inch-hd-screen-1280-720-android4-1-jelly-bean-wifi-3g-gps-smart-phone.html, ukazují také češtinu, proto se ptám, jak moc jsou v češtině tyto telefony

    • LuKra napsal:

     Situace je taková, že v Androidu je ČJ standardně integrována. Pokud výrobce vyvíjí firmware / ROM pro svůj telefon, je jenom na něm, jestli do ROM zahrne i jazykové (lokalizační) balíčky pro vybrané jazyky. Někteří výrobci (jako např. ZOPO) tak skutečně činí, někteří (jako JiaYu) však integrují do svých ROM pouze jazyky pro země, kde předpokládají odbyt svých telefonů. Pokud si JiaYu G3 zakoupíš na eToTalk i s jejich ROM, tak oni ho flashnou za tebe a telefon ti již přijde s jejich ROM plně lokalizován do ČJ (+má telefon i root, jsou odinstalovány různé čínské apps a je integrován Google Play store).
     Takže nelze obecně říci: Telefony z Číny nemají/mají češtinu, protože jak vidíš, tak to záleží na libovůli výrobce (vývojáře ROM).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *